Keratynowe prostowanie włosów. Jak poprawić ich kondycję u fryzjera?

Czy ten zabieg ma sens?
5 minut czytania
549
0
Justyna Polus
Justyna Polus
25 kwietnia 2017

Większość kobiet wykonuje u fryzjera tylko podstawowe zabiegi, czyli koloryzację, cięcie i modelowanie. Warto jednak wiedzieć, że w dobrych salonach można skorzystać również z innych usług, które przynoszą oszałamiające efekty.

Jednym z najciekawszych zabiegów poprawiających kondycję włosów jest keratynowe prostowanie. Jego sekret tkwi w tym, że do wnętrza włosa wprowadza się keratynę, czyli najważniejszy jego budulec, który odpowiada za wygląd fryzury. Osoby, które posiadają naturalnie gładkie, lśniące i elastyczne włosy to właśnie te osoby, które zostały dobrze obdarzone przez naturę, czyli posiadają włosy z tzw. dużą ilością keratyny.

Wszystkie inne kobiety mogą sobie tę keratynę wtłoczyć u fryzjera. Zabieg jest dostępny w Polsce już od przynajmniej kilku lat. Ja wykonałam go u siebie około 5-6 lat temu. Zdecydowałam się na niego z czystej ciekawości. W sumie nie obiecywałam sobie po nim niczego nadzwyczajnego, ale efekty przerosły moje najśmielsze oczekiwania.

Keratynowe prostowanie włosów
Jeśli marzysz o gładkich i pięknych włosach, zabieg keratynowy to dobre rozwiązanie – nie trzeba dłużej niszczyć włosów prostownicą (fot. Shutterstock)

Włosy, które do tej pory były bardzo suche, z rozdwojonymi końcówkami i po prostu zniszczone wielokrotnym farbowaniem i rozjaśnianiem, zaczęły wyglądać lepiej niż za czasów dziecięcych. Moje włosy z natury są dość chropowate, choć cienkie, a po zabiegu stały się delikatne, lśniące i miękkie. Przez kilka pierwszych tygodni chciałam je dotykać cały czas. Były takie cudowne.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Keratynowe prostowania doprowadza nie tylko do wygładzenia włosa, ale przede wszystkim do jego trwałego wyprostowania. Moje wcześniej naturalnie falowane włosy stały się proste jak po użyciu najlepszej prostownicy. Co więcej, nawet gdy ich nie suszyłam suszarką tylko pozostawiałam do samoistnego wyschnięcia, to i tak prezentowały się rewelacyjnie. Fryzjerzy obiecywali, że efekt mocno lśniących i prostych włosów utrzyma się kilka tygodni. U mnie utrzymał się pół roku, ale po zabiegu stosowałam specjalne (niestety dość drogie) szampony i odżywki do włosów prostowanych kreatyną. Takie kosmetyki nie mają w sobie soli, która tę keratynę może wypłukiwać. Na szczęście w dzisiejszych czasach pojawiło się na rynku wiele szamponów i odżywek, które też są pozbawione tego składnika, ale nie kosztują ponad 100 złotych za sztukę.

Warto dodać, że efekt ustępuje stopniowo, czyli keratyna się powoli wypłukuje, powodując, że najpierw włosy są mniej proste, potem mniej lśniące, a następnie mniej miękkie. Osoby posiadające naturalnie bardzo kręcone włosy muszą się też liczyć z tym, że po zabiegu kosmyki będą dalej rosły, czyli przy głowie mogą pojawić się bardziej kręcone włosy, a niżej już wyprostowane. U mnie nic się takiego nie stało, ponieważ moje naturalne włosy falowały się tylko tak mniej więcej od połowy ich długości.

Ile kosztuje keratynowe prostowanie włosów?

W dobrych salonach koszt wykonania keratynowego prostowania włosów to około 450 złotych. To moim zdaniem bardzo dobra cena, biorąc pod uwagę to, jak długo utrzymuje się efekt. Maniaczki prostownicy na pewno byłyby z tego zabiegu  zadowolone.

Keratynowe prostowanie włosów
Keratyna nie tylko pięknie i trwale prostuje i wygładza włosy – także je chroni (fot. Shutterstock)

W dobrych salonach kosmetycznych można wykonać również profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne. Niektóre zostały stworzone stricte w celu nawilżenia włosów, inne dłuższego utrzymania koloru po farbowaniu, a jeszcze inne dogłębnego odżywienia. Zazwyczaj wykonywane są pod okluzją termiczną, czyli fryzjer nakłada preparat na włosy, a następnie przykrywa je folią i ręcznikiem lub dodatkowo używa specjalnego urządzenia, które lekko je podgrzewa. W ten sposób wszystkie składniki aktywne mogą lepiej wniknąć w głąb włosa. W przypadku niektórych zabiegów najpierw używa się nawet szamponów o właściwościach rozchylających łuski włosa, by serum mogło wniknąć jeszcze głębiej.

Jaka jest skuteczność tych zabiegów? Dość wysoka, jeśli wykonamy je w serii. W przeszłości zdecydowałam się na kilka tzw. rytuałów nawilżających i byłam zadowolona z efektów. Włosy były miękkie, elastyczne i wyraźnie zdrowsze. Jeden zabieg kosztował mnie około 80-100 złotych, ale jeszcze nie wiedziałam wtedy o tym, że jest coś takiego jak keratynowe prostowanie. Teraz postawiłabym właśnie na nie.

 

Justyna Polus
Justyna Polus
Szczęśliwa żona i jeszcze szczęśliwsza matka. Z zawodu kosmetolog, a z pasji miłośniczka świata finansów. Z natury humanistka, która kocha słowo i wszystko to, co jest z nim związane. Od kilku lat spełnia się zawodowo jako copywriter.
AUTOR

[FM_form id="1"]
Skup antyków Warszawa