Profesjonalny manicure na kilka sposobów

Poznaj metody i najnowsze trendy
7 minut czytania
761
0
Justyna Polus
Justyna Polus
7 kwietnia 2017

Zadbane paznokcie to dobra wizytówka każdej kobiety. Manicure jest też jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach kosmetycznych, a ilość możliwości i mnogość wyborów przyprawiają o prawdziwy ból głowy. Z których z nich warto skorzystać i jakie są między nimi różnice?

Większość dobrych salonów kosmetycznych ma w swojej ofercie przynajmniej kilka rodzajów zabiegu manicure. Przeglądając ofertę danego salonu, możemy zastanawiać się, na czym każdy z nich polega i dlaczego tak bardzo różnią się między sobą pod względem czasu wykonania, trwałości i ceny. Najtańszy jest manicure klasyczny, a najdroższy hybrydowy lub żelowy z fantazyjnymi zdobieniami.

Manicure klasyczny w kilku wersjach

Manicure klasyczny możemy spotkać w kilku wersjach. Na początku warto jednak podkreślić, że bez względu na to, na który z nich się zdecydujemy, za każdym razem w ramach usługi powinnyśmy otrzymać przycięcie długości paznokci, wyprofilowanie ich kształtu, nałożenie na płytkę odżywki lub bezbarwnego lakieru oraz zaaplikowanie kremu. W przypadku manicure tradycyjnego otrzymamy to wszystko, co wymieniłam wyżej, plus dodatkowo manicurzystka odsunie dłutkiem skórki, jeśli za bardzo zarosły płytkę paznokcia. W tej opcji nie ma wycinania skórek. Dodatkowo można zażyczyć sobie pomalowania paznokci na jeden kolor, w typie french (naturalna płytka paznokcia z białą końcówką), czy na kilka kolorów ze zdobieniem lub ręcznie malowanym wzorem.

Podstawowa cena za zabieg może nie obejmować niektórych z tych opcji i trzeba się liczyć z tym, że zapłacimy za nie dodatkowo.

Manicure klasyczny
Klasyczny i prosty manicure (fot. Shutterstock)

Innym rodzajem zabiegu jest manicure cążkowy, w którym dodatkowo wycina się skórki. Obydwa rodzaje manicure można rozszerzyć o pielęgnację skóry dłoni. Zazwyczaj jest to wykonanie peelingu i nałożenie odżywczej maski lub odżywienie i nawilżenie skóry ciepłą parafiną. Taka pielęgnacja może być dodatkowo płatna lub zawierać się w opcji „manicure SPA”.

Manicure hybrydowy

W tym przypadku wykonuje się podstawowe czynności, czyli skrócenie i nadanie kształtu płytce oraz odsunięcie lub wycięcie skórek. Dodatkowo maluje się paznokcie na jeden kolor albo kilka kolorów ze zdobieniami. Można też upiększyć je specjalnymi technikami – np. manicure syrenka czy sweterkowy. Manicure hybrydowy polega przede wszystkim na nałożeniu na płytkę lakieru w żelu, który jest potem utwardzany w lampie UV. Dzięki temu lakier charakteryzuje się niezwykłym połyskiem i jest bardzo trwały – może wytrzymać nawet kilka tygodni.

Manicure japoński

Manicure japoński to wyjątkowy zabieg. Daje efekt bardzo naturalnych i błyszczących paznokci. Polega na wcieraniu w płytkę paznokcia specjalnych past, które odżywiają ją i polerują. Dzięki temu uzyskujemy efekt błyszczących naturalnych paznokci, które wyglądają jak pomalowane dobrą odżywką lub lakierem bezbarwnym.

Manicure hybrydowy
Manicure hybrydowy trwa nieco dłużej – ale efekty także (fot. Shutterstock)

Manicure żelowy, na formie lub tipsie

Wyżej omówione rodzaje manicure wykonuje się na naturalnej płytce paznokcia, czyli z zasady nie przedłuża się jej. Praca odbywa się na naturalnej długości paznokci klientki, chyba że ustali z kosmetyczką inaczej. Natomiast manicure żelowy na formie lub tipsie wiąże się z przedłużeniem płytki paznokcia. Może to być wykonane na dwa sposoby, czyli za pomocą żelu utwardzanego w lampie UV, którym formuje się „nową” dłuższą płytkę lub za pomocą tipsów, które nakleja się na naturalną płytkę, by następnie pokryć je żelem lub akrylem.

Najciekawsze trendy w zdobieniu paznokci

Choć manicure najczęściej kojarzy nam się z pomalowanymi na jeden kolor paznokciami, to wcale tak nie musi być. Od wielu lat bardzo popularne są różne zdobienia w postaci naklejek, kamyczków, brokatów czy ręcznie malowanych wzorów. Od pewnego czasu bardzo modny jest manicure syrenka, ombre i sweterkowy (zdjęcia poniżej są w tej właśnie kolejności). Zobaczcie najciekawsze propozycje i wybierzcie coś dla siebie.

Justyna Polus
Justyna Polus
Szczęśliwa żona i jeszcze szczęśliwsza matka. Z zawodu kosmetolog, a z pasji miłośniczka świata finansów. Z natury humanistka, która kocha słowo i wszystko to, co jest z nim związane. Od kilku lat spełnia się zawodowo jako copywriter.
AUTOR

Komentarze