Nowy Bachor w domu? Sprawdź, czy ma wszystkie niezbędne funkcje

Techno bachor v. 1.0
8 minut czytania
2452
2
Madame de Bachory
Madame de Bachory
6 lipca 2017

Każdy kto wszedł w posiadanie bachora wie, że poszczególne modele bardzo różnią się między sobą. Często też niedoświadczeni, beznadziejni rodzice nie są w stanie zweryfikować, czy dana funkcja jest zaletą, czy wadą produkcyjną. Dlatego z pomocą przychodzę ja.

Wielokrotnie skarżycie się w listach na to, iż czujecie się oszukani, bo wasz nowy bachor nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Pozwólcie, że zacytuję tu klasyka developerki IT: “it’s not a bug, it’s a feature”.

Często też cytujecie recenzje innych użytkowników zachwalające funkcję całonocnego snu i brak kolek. Już na wstępie rozwieję wasze wątpliwości. Wszystko to tzw. “fake news”, na które powinniście się wyczulić, gdyż w ciągu najbliższych 18-20 lat będziecie bombardowani tego typu nieprawdziwymi doniesieniami.

Co w takim razie posiadać powinien najnowszy model bachora?

Detektor ruchu

Prosta funkcja doceniana przez wielu beznadziejnych rodziców. Dzięki doskonale skalibrowanym sensorom bachor już od pierwszych chwil po zaimplementowaniu go w nowym środowisku, wyczuwa różnicę między ruchem a jego brakiem. W chwili, gdy wózek/samochód/inne urządzenie mobilne zatrzymuje się, prawidłowo skalibrowany bachor powinien natychmiast się uaktywnić i przypomnieć głośnym sygnałem dźwiękowym o konieczności kontynuowania ruchu.

Czujnik terytorialny

Połączony z detektorem ruchu, bardzo czuły instrument, który pozwala na uruchomienie alarmu soniczngo w chwili, gdy rodzic nazbyt oddala się od bachora. Najskuteczniej działa w chwili odłożenia bachora w miejsce odpoczynku. W prostej wersji alarm uruchamia się natychmiast po odłożeniu, w modelach zaawansowanych dopiero w chwili, gdy rodzic usiłuje opuścić pomieszczenie z bachorem.

Tt’s not a bug, it’s a feature!

Sensor progu zmęczenia materiału

Dzięki tej zaawansowanej aplikacji bachor doskonale wyczuwa, gdy rodzic jest zmęczony. W momencie, gdy do progenitury dotrze sygnał o przekroczeniu progu zmęczenia, do organizmu uwalniane są nowe pokłady energii aktywizującej następujące protokoły oczekiwań:

  • Zabaw mnie
  • Nakarm mnie
  • Mokra pielucha
  • Nudno
  • Kolka
  • Za zimno/Za ciepło
  • Nudno
  • Sam nie wiem

CBP

Kawa i inne lekkie używki znane jako ciastko, czytanie książki, obcowanie z dorosłymi ludźmi, korzystanie z mediów społecznościowych, mogą wywołać poważne konsekwencje dla zdrowia rodzica, dlatego prawidłowo funkcjonujący bachor posiada wbudowany system CBP, czyli Coffee Break Prevention. W chwili, gdy rodzic zechce oddać się zgubnym przyjemnościom CBP uruchamia protokoły oczekiwań połączone z alarmem sonicznym.

T/BPA

Najwięcej wypadków wydarza się we własnym mieszkaniu, tak mówią memy z internetów, a one nie mogą się mylić. W celu uniknięcia zagrożenia, bachor ochroni rodzica przed nagłym utonięciem w wannie, umywalce lub toalecie dzięki wbudowanej funkcji Toilet/Bathroom Preventing Alert. Wczesnorozwojowa wersja bachora posługuje się wyłącznie alarmem sonicznym, wersja od 0.8 w górę rozwija zdolność szybkiego reagowania także przy użyciu kończyn (obłapianie odnóży rodzica, walenie w drzwi pomieszczenia i inne).

Drzemka

Najlepsze wersje bachora potrafią nie spać godzinami. Unikanie wejścia w stan uśpienia po 21:00 to dodatkowy bonus dostępny dla szczególnie nieudolnych rodziców.

Każdego bachora należy sprawdzić przed użyciem!

Głód

Funkcja wzbudzana zwłaszcza w dużym oddaleniu od źródeł pokarmu oraz w terenie nieprzystosowanym do przeprowadzenia operacji odżywienia. Model Lux posiada też dodatkowe tryby znane jako Alergia i Wybrzydzanie.

Zgodność z normą HK00666

Pozwala każdemu bachorowi prawidłowo realizować imperatyw konsumpcjonistyczny, znany potocznie jako “DAJ MI/KUP MI”.

Automatic ignore mode

Specjalny tryb działania bachora, który uruchamiany jest głosowo lub ruchowo za każdym razem, gdy rodzic zakomunikować chce odmowę. Czułe instrumenty odbiorcze pomagają bachorom na prekognicję restrykcji. Efektem działania tego doskonałego trybu jest genialne lekceważenie zakazów rodzicielskich od “nu nu nu” po “nie mieszaj alkoholi”.

Jojczenie na życzenie

Fantastyczne udogodnienie sprawiające, że już od pierwszych godzin życia wasz bachor marudzi bez konieczności dostarczenia mu powodu.

W następnej części naszego kącika recenzenckiego pozwolę sobie na zwrócenie waszej beznadziejnej uwagi na funkcje i zalety starszych wersji bachora.

Madame de Bachory
Madame de Bachory
Detoks lukrowy, odczulanie na fasolinki, pierwsza pomoc w beznadziejnym rodzicielstwie - to moje motto, a referencje? Kobieta stara, przemądrzała i dość intensywnie doświadczana przez bachory (wiek różny). Jeśli nasuwa Wam to skojarzenie z legendarnym magazynem dla beznadziejnych rodziców "BACHOR", to niech nasuwa dalej.
AUTOR

Zaprenumeruj newsletter

Melon i Skwarski w Twojej skrzynce pocztowej.
Najciekawsze artykuły Igimag.pl raz na dwa tygodnie.

Zapoznałem(-am) się z treścią polityka prywatności i akceptuję.