Z archiwum bachora: Żarcie dla potworów, czyli jak to czymś zatkać

Patrz, jak żre!
5 minut czytania
2010
0
Madame de Bachory
Madame de Bachory
27 lipca 2017

Wracasz zmęczona z pracy, względnie budzisz się rano na kacu, a bachor wrzeszczy, że jest głodny. Co robić? Jak go uciszyć? Najlepiej zatkać go jedzeniem.

Swoją drogą ciekawe, że bachor nigdy nie jest głodny, kiedy akurat przygotowałaś obiad z siedmiu dań albo wypróbowałaś najnowszy (i wybitnie czasochłonny) przepis na makrobiotyczną surówkę z kory i paprochów, polecaną przez ekspertów w wysokonakładowej prasie kobiecej. Bachor wrzeszczy i grozi rychłą śmiercią głodową, jeśli natychmiast nie podasz mu naleśniczków z serem, najlepiej ozdobionych wystruganymi z owoców kwiatuszkami, tudzież tradycyjnego domowego obiadku z zupką, surówką i kompocikiem – bo ktoś mu wmówił, że takie są najzdrowsze.

Daruj sobie ten obiad z kilku dań i organiczne przysmaki – bachor i tak pewnie nażarł się już starych gazet i głodny będzie bardzo nie w porę

Po pierwsze: nie panikuj!

Po drugie: postaraj się nie ulec pokusie zagłodzenia gówniarza – to wciąż jest karalne!

Po trzecie: sięgnij po jedno z proponowanych przez nas rozwiązań, zależnie od wieku bachora i pory dnia.

Słoiczek

Póki bachor jest względnie niewielki, daje się opędzić tym prostym trikiem. Odkręcasz słoiczek i voilà! Nie daj sobie wmówić, że zawartość to zmielone końskie kopyta i warzywa pełne metali ciężkich, dla niepoznaki zabarwione plakatówką na przyjemnie pomarańczowy kolor apetycznej marcheweczki. Bo na pewno nie. Poza tym patrz, jak żre!

Parówka – kulinarny cud. Bachor zeżre zawsze i wszędzie

Parówka

Można podgrzać albo nie. Parówka, zwłaszcza obficie polana keczupem, gwarantuje ci spokojne 5 minut, w trakcie których bachor będzie mlaskał i ciamkał. Parówki są dobre, bo są dobre i tanie, i można je kupić od razu w wielopaku po 90 sztuk za 0.99 w takim Tesco. Nie daj sobie wmówić, że to zmielone końskie kopyta i papier toaletowy, dla niepoznaki zabarwione plakatówką na przyjemnie różowy kolor apetycznej szyneczki. Bo na pewno nie. Poza tym patrz, jak żre!

Ciastka

To ostatnia deska ratunku w sytuacjach kryzysowych, więc warto mieć zbunkrowane na wszelki wypadek. Herbatniczki, biszkopty, słone paluszki, żelki, ptasie mleczko, przeterminowane czekoladki z likierem amaretto – daj mu cokolwiek, byle zamknął japę na chwilę. Nie przejmuj się, że w składzie są głównie różne „E” – im więcej, tym chętniej zeżre.

Herbatniki, torcik, wafelek – nieważne. Ma mieć dużo cukru i konserwantów, polecamy też te z alkoholem, a co…

Ulotka

Jeśli bachor jest większy, każ mu zadzwonić po pizzę. Na pewno znajdzie jakąś ulotkę, zwłaszcza jak pogrzebie w stercie śmieci w przedpokoju. Jeśli jesteś rodzicem ambitnym możesz urozmaicić menu: kebab i chińskie żarcie też dowożą. Na kaca jak znalazł!

Smacznego!

Madame de Bachory
Madame de Bachory
Detoks lukrowy, odczulanie na fasolinki, pierwsza pomoc w beznadziejnym rodzicielstwie - to moje motto, a referencje? Kobieta stara, przemądrzała i dość intensywnie doświadczana przez bachory (wiek różny). Jeśli nasuwa Wam to skojarzenie z legendarnym magazynem dla beznadziejnych rodziców "BACHOR", to niech nasuwa dalej.
AUTOR

Ładne.to

Ladom

Ładne.to
Ładne.to
16 grudnia 2018
Ładne.to

Kaduk

Ładne.to
Ładne.to
13 grudnia 2018
Ładne.to

Trajka

Ładne.to
Ładne.to
10 grudnia 2018

Komentarze