9 najlepszych blogów parentingowych, które naprawdę warto śledzić

Inni rodzice mogą być dużym wsparciem
7 minut czytania
2361
3
Luca
Luca
23 listopada 2017

Blogi to już od dawna nie tylko osobiste pamiętniki w sieci, ale także godne uwagi strony internetowe z ciekawą wiedzą. Zobaczcie, które warto znać, jeśli jesteście rodzicami.

Blogi rodzicielskie to prawdziwa dżungla. Są takie, na których poczytacie, co słodki bobasek zjadł na obiadek i takie, na których nabuzowana kawą matka wygarnie wam prawdę o rodzicielstwie bez cukru. Takie do pośmiania się i takie do płaczu, gdy ktoś opisuje codzienne trudności z chorym dzieckiem. Są komiksy i blogi osobiste. Chciałabym przedstawić kilka takich, które autentycznie ułatwiają rodzicielstwo, ponieważ są źródłem konkretnej wiedzy na temat żywienia dzieci, noszenia, spania czy zabawy z nimi. To blogi wspaniałych matek (i jednego wspaniałego ojca), które naprawdę pomagają w życiu z dziećmi, szczególnie małymi.

Hafija.pl

Blog o karmieniu piersią prowadzony przez prezeskę Fundacji Promocji Karmienia Piersią. Mocną stroną tego bloga są źródła naukowe pod każdym postem. Agata Aleksandrowicz niestrudzenie walczy z mitami i pomaga na każdym etapie karmienia. Warto poczytać jeszcze w ciąży i zaglądać regularnie.

Blogujący rodzic w trakcie pracy

Malgorzatajackowska.com

Żywienie niemowląt, dzieci i kobiet w ciąży oraz w okresie laktacji. Rzetelne artykuły dietetyczki, aktualne zalecenia żywieniowe i walka z błędnymi przekonaniami. Na dokładkę ogrom wiedzy o BLW – metodzie rozszerzania diety dziecka poprzez umożliwienie mu samodzielnego jedzenia kawałków. Gosia jest dietetyczką, dyplomowaną promotorką karmienia piersią i również prezeską Fundacji Promocji Karmienia Piersią.

Zamotani.pl

Blog o noszeniu dzieci w chustach i nosidłach miękkich, prowadzony przez doradczynię noszenia Clau Wi. W internecie można znaleźć bardzo wiele informacji na ten temat – Marta Klewińska porządkuje je i podaje w przystępnej formie. Zajrzyjcie także wtedy, jeśli nie możecie się zdecydować, jaką chustę kupić.

Supertata.tv

Marcin Perfuński jest tatą pięciu córek i fascynatem rodzicielstwa bliskości. Jego blog jest nie tylko o dzieciach, ale przede wszystkim o ojcostwie. To miejsce w sieci dla każdego taty, który chciałby zobaczyć, jak robią to inni fajni ojcowie i poszukać rozwiązań dla własnego rodzicielstwa.

Mamaginekolog.pl

Jak wskazuje tytuł, jest to blog lekarki ginekolożki, która jest mamą. To bardzo dobre źródło wiedzy na temat porodu, karmienia piersią i innych spraw, o jakie można pytać ginekologa (w tym o „pierwszym razie”, więc można przypadkowo podsunąć dorastającym dzieciom).

Wymagajace.pl

Genialny blog psycholożki i promotorki karmienia piersią. Magdalena Komsta pasjonuje się przede wszystkim tak zwanymi „dziećmi wymagającymi” – high need babies. HNB to takie dziecko, które od urodzenia potrzebuje wszystkiego więcej i bardziej. To dzieci ze szczególną wrażliwością i temperamentem. Będąc mamą „hajnida”, Magda pisze sporo na ten temat, a informacje popiera wiedzą książkową i naukową.

Druga pasja Magdy to sen niemowląt i dzieci. Jej artykuły, konsultacje i szkolenia dla rodziców uspokoiły i uratowały niejedną rodzinę, bez użycia popularnych metod opartych na pozostawianiu dziecka do samodzielnego wyciszenia.

Znajdź ukojenie na blogu innego rodzica

Mataja

To blog prowadzony przez Dankę – położną i doradczynię laktacyjną – oraz Alicję, biotechnolożkę. Tematem bloga są wszelkie interesujące z punktu widzenia rodziców badania naukowe, do tego podane w miłej, lekkiej i zabawnej formie. Na przykład nowe amerykańskie zalecenia dotyczące dzieci i telewizji. Albo ile dzieci naprawdę przesypia noce. Albo co kupować, żeby być szczęśliwym (serio!). Oczywiście wszystko z podaniem źródeł. Gorąco polecam wnikliwym oraz niedowiarkom.

Self-reg.pl

Ten blog prowadzi tłumaczka książki Stuarta Shankera „Self-reg”, Natalia Fedan. Natalia potrafi jednym artykułem ukoić wzburzone rodzicielskie serce i pokazać, jak zmiana spojrzenia na zachowanie dziecka może pomóc i nam, i jemu. Wisienką na moim osobistym torcie jest wpis o tym, jak nie dać się porwać tsunami dziecięcej złości. Jeśli macie w domu gniewnego przedszkolaka, wiecie, o czym mówię. Jeśli nie macie, też zajrzyjcie, naprawdę warto.

O książce i „metodzie” self-reg pisałam tutaj.

Moje dzieci kreatywnie

To wasza przyjaciółka na zimowe wieczory, tygodniowe areszty domowe z powodu kaszlu i ogólną nudę. Wiadomo, że dziecko znudzone to dziecko złe. Na tym blogu znajdziecie mnóstwo naprawdę fajnych pomysłów na domowe eksperymenty, zabawy, masy do ugniatania i prace plastyczne dla dzieci w różnym wieku. Polecam nie tylko ja, ale też moja córka, która ma zacięcie artystycznie, więc ten blog nie raz uratował mnie od rodzicielskiej kompromitacji.

Luca
Luca
Piszę do internetu od ponad dziesięciu lat, obecnie dla IgiMag, Kwartalnika Laktacyjnego i na swojej stronie Milk Power. Trzy lata temu ukończyłam kurs dla Promotorek Karmienia Piersią i od tej pory robię w cyckach. Lubię NVC, Rodzicielstwo Bliskości i w ogóle relacje zamiast reakcji. Kocham jeść, nie cierpię gotować. Imię i nazwisko posiadam, ale nawet mama mówi do mnie: "Luca".
AUTOR

Polecamy

Komentarze