Wyzwanie dla fanów Stephena Kinga. Poradzisz sobie?

Łatwo nie będzie!
5 minut czytania
1903
0
Emilia Grim
Emilia Grim
28 kwietnia 2018

Odsłuchaj

Voiced by Amazon Polly

Jeśli szukacie intelektualnej rozrywki na leniwe dni, a przy okazji jesteście fanami Stephena Kinga – nie musicie szukać dłużej. Rewelacyjny plakat-łamigłówka, zaprojektowany przez amerykańskiego ilustratora, z pewnością dostarczy każdemu sporej frajdy.

W kwietniu 2018 roku odbyła się kolejna odsłona Monsterpaloozy – konwentu dla fanów horroru.  Z tej okazji kalifornijski rysownik i ilustrator, Jordan Monsell, stworzył plakat – choć chyba można skusić się tu już na określenie „obraz” – pod wymownym tytułem „King Country”. Inspirowała go nie tylko literatura mistrza horroru, ale także tacy mistrzowie sztuk… pięknych, jak Hieronim Bosch czy Peter Bruegel Starszy. Artysta przyznaje też, że od dziecka jest fanem książeczek z serii „Where’s Waldo?” – co faktycznie może rzucać się w oczy.

Jordan Monsell mieszka i tworzy dziś w Kalifornii, wychował się natomiast w stanie Maine, a książki Kinga czyta od gimnazjum. Choć zazwyczaj zajmuje się nieco inna twórczością, postanowił w końcu oddać hołd ulubionemu pisarzowi. Praca nad plakatem trwała kilka lat. Monsell ze śmiechem przyznaje, że miał plakat skończyć już kilka razy, ale gdy uważał swoje dzieło za gotowe, King wydawał kolejną książkę. Artysta nie wyklucza zresztą powstania kolejnej wersji plakatu.

„King Country” rys. Jordan Monsell

Limitowana edycja drukowana wyprzedała się na pniu podczas konwentu oraz w sklepie internetowym ilustratora na platformie Etsy. Autor zapowiada jednak dodruk, zatem jeśli plakat przypadł wam do gustu, warto od czasu do czasu zajrzeć na tę stronę lub fanpage Jordana na Facebooku.

Czas jednak na rozrywkę. Na plakacie powyżej znajduje się ponad 170 odniesień do literatury Kinga i kilka dodatkowych drobnostek powiązanych z wykreowaną przez pisarza rzeczywistością. Na początku jest łatwo, ale z czasem… Sami zresztą zobaczcie. Plik w dużej rozdzielczości znajdziecie TUTAJ. Na stronie internetowej artysty można znaleźć kolejną zagadkę, czyli ilustrację przedstawiającą ponad 100 nazw amerykańskich miast i miasteczek. To już naprawdę poważne wyzwanie.

Jeśli się poddacie, nie zostaniecie oczywiście bez odpowiedzi. Monsell przygotował klucz dla niecierpliwych i machających białą flagą. Życzę, żeby nie trzeba było z niego korzystać. Miłej zabawy!

Klucz do zagadki opracowany przez autora
Emilia Grim
Emilia Grim
Mieszka i pracuje tam, gdzie aktualnie ją poniesie. Blogerka i fotograf-amator. Pisze o filmach, książkach i serialach dla portalu gazeta.pl, współpracuje też z serwisami podróżniczymi. W wolnych chwilach szuka tanich biletów lotniczych, gotuje i dużo czyta.
AUTOR

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaprenumeruj newsletter

Melon i Skwarski w Twojej skrzynce pocztowej.
Najciekawsze artykuły Igimag.pl raz na dwa tygodnie.

Zapoznałem(-am) się z treścią polityka prywatności i akcetuję ją.