Myślisz o ozdobieniu ciała? Oto najbardziej inspirujący polscy tatuażyści

5 minut czytania
14997
2
Gosia Nowakowska
Gosia Nowakowska
7 lipca 2018

Odsłuchaj

Voiced by Amazon Polly

Kto chce zafundować sobie tatuaż, ma do wyboru zasadniczo dwie drogi. Jedna z nich, to ściągnięcie z internetu interesującego nas wzoru i wizyta w pierwszym lepszym studio. Druga jest zwykle bardziej skomplikowana, czasochłonna i droższa, chodzi mianowicie o poszukanie artysty, którego styl przypadnie nam do gustu, zapisanie się do niego, nawet wielomiesięczne oczekiwanie na wolny termin, dojazd czasem na drugi koniec Polski i wreszcie – zaufanie tatuatorowi.

Ostateczny wzór tatuażu powstaje zwykle w dniu sesji, nie można wcześniej się nad nim zastanowić i „przespać się” z ostateczną decyzją. Wydawałoby się może, że to opcja dla szaleńców, jednak popularni tatuażyści mają pełne ręce pracy, a na zapisy do nich trzeba czatować, bo schodzą na pniu.

Co przyciąga do nich tylu chętnych? Oryginalny, rozpoznawalny styl, doświadczenie, oraz gwarancja, że tatuaż wyjdzie. Poznajcie prace kilkorga z nich.

Pejczi

Ola tworzy w technice dotworku, czyli kropkowania. Często podkreśla, że uwielbia tatuować mandale, a jej ulubionymi kolorami są zielony i niebieski. Podejmuje się rysowania różnorodnych wzorów, wśród nich pojawiają się najczęściej motywy związane z naturą, kosmosem, jednak nie brakuje też odniesień do popkultury. Poza mandalami, w galerii jej prac odnaleźć można wiele innych geometrycznych obrazów. Realizuje zarówno duże, jak i niewielkie projekty. Pejczi pracuje w studio WarsawINK w Warszawie.

Pejczi: https://www.facebook.com/pejczitattoo/

Łukasz Zglenicki

Prace tego artysty można zaklasyfikować do stylu graficznego. Utrzymane w dość mrocznych kolorach, często przedstawiają zwierzęta, obiekty bądź twarze. Zwykle są to dużych rozmiarów projekty, obejmujące całe ramię, tak zwane „rękawy”. Łukasz Zglenicki pracuje w studio Cykada w Sopocie.

Łukasz Zglenicki: https://www.facebook.com/tai9a/

Miss Pank

Agnieszka Panek jest autorką tatuaży pełnych kolorów i lekkości. Realizowana przez nią technika to watercolor. Prace tworzone w tym nurcie charakteryzuje malarskość, wrażenie naniesienia na skórę przez pędzel, często potęgowane przez efekt rozchlapanej farby. Tatuaże Miss Pank to najczęściej kobiece wzory, nie brakuje wśród nich jednak też bardziej uniseksowych motywów. Artystka pracuje w studio Pank w Poznaniu.

Miss PANK: https://www.facebook.com/missPANK/

Jakub Nowicz

Tatuaże wykonane przez tego autora, to zdecydowany przykład minimalizmu. Decydują o tym: delikatna cienka kreska, niewielkie rozmiary i wrażenie lekkości wzoru. Do Jakuba nie zapiszemy się raczej na wykonanie „rękawa”, bardzo rzadko można też dostrzec wśród jego projektów jakikolwiek kolor. W pracach dominują linie i geometria, bardzo często pojawiają się też róże i zwierzęta. Jakub Nowicz pracuje w Hamburgu.

Jakub Nowicz: https://www.facebook.com/jakubnowicztattoo/

Daria Stahp

Jej tatuaże wyróżniają się intensywnymi kolorami. Najczęściej sięga po, znany z fotografii, motyw podwójnej ekspozycji. Prace Darii tętnią nie tylko barwami, ale też życiem, dopatrzeć się można w nich zainteresowań, pasji i marzeń jej klientów. Daria Stahp pracuje w studio Pink Machine Tattoo w Warszawie.

Daria Stahp: https://www.facebook.com/dariastahptattoo

Kuba „Mandala” Romanowicz

Tworzy projekty duże, obejmujące znaczną część ciała, odżegnuje się od małych tatuaży. Zwykle rysowane czarną kreską, czasem z włączeniem określonego koloru. Wiele czerpie z geometrii. Jakub Romanowicz pracuje w studio Rock’n’Roll we Wrocławiu.

Kuba „Mandala” Romanowicz: https://www.facebook.com/Mandalatattooart/

Magdalena Bujak

Artystka zdecydowanie specjalizująca się w kwiatach. W oparciu o jej tatuaże powstała kolekcja biżuterii jednego z polskich sklepów jubilerskich. Wychodzące spod jej igły obrazy są realistyczne, barwne i bardzo kobiece. Projektuje zarówno większe, jak i małe, subtelne wzory. Magdalena Bujak pracuje w studio Ink Miners w Katowicach.

Magdalena Bujak: https://www.facebook.com/inkminerstattoo/

James Artink

Ekspert od tatuaży realistycznych, które dokładnie oddają dany obiekt, osobę czy zwierzę. Nierzadko powstają ze zdjęcia. Wyróżnia je głębia i kontrast oraz rozmiary – tatuaż realistyczny to tatuaż raczej duży. James Artink pracuje w studio Sztorm Tattoo w Gdańsku.

James Artink: https://www.facebook.com/SztormTattoo

Olga Handpoke

Prace tej tatuatorki to ukłon w stronę minimalizmu, jednak w porównaniu do innych twórców, reprezentujących ten styl, u niej znaleźć możemy więcej kolorów i różnorodności. Chyba najczęściej powtarzającym się w jej pracach motywem są kobiece twarze. Olga pracuje w studio Matuszka Tattoo w Poznaniu.

Olga Handpoke: https://www.facebook.com/dziaryutypiary/

***
Co sądzisz na ten temat? Piszcie: listy@igimag.pl
Za najlepsze listy przyznamy nagrody!

Gosia Nowakowska
Gosia Nowakowska
Z wykształcenia pedagog, z zamiłowania człowiek gór, o których bloguje na Rudazwyboru.pl. Trochę pisze, trochę biega, trochę się wspina, ale - nie oszukujmy się - marzy o tym, by móc całymi dniami oglądać seriale. Po trzydziestce stara się być po prostu sobą, cokolwiek miałoby to znaczyć.
AUTOR

Polecamy

Zobacz też

Body positive po południowoamerykańsku

Tutejsze dziewczyny najzwyczajniej mają więcej ciała – brzuchy, boczki, biodra, pośladki – wcale niekoniecznie jędrne i bez cellulitu. Czy starają się zamaskować te „niedoskonałości” ? Ależ skąd!
Izabela Tomella
Izabela Tomella
2 grudnia 2017
CZYTAJ WIĘCEJ