Muzycy, wyjdźcie z cienia! Radio Wihajster szuka młodych talentów

3 minuty czytania
275
0
Kajetan Kusina
Kajetan Kusina
9 sierpnia 2018

Odsłuchaj

Voiced by Amazon Polly

Masz zespół i szukasz miejsca, w którym może się wykazać? A może jesteś głodny nowych, nieznanych szerzej brzmień? W obu tych przypadkach warto zainteresować się nadchodzącym, trójmiejskim przeglądem muzycznym “from The SHADOW”.

Gdyby wskazać jeden z najtrudniejszych elementów związanych z byciem początkującym zespołem, to na pewno wysoko znalazłby się problem dotarcia do szerokiej publiczności. Można zebrać ekipę najzdolniejszych muzyków, skomponować chwytliwe utwory i napisać najbardziej poruszające teksty, a nadal nie odnaleźć dla siebie słuchaczy. Żyjemy w czasach pewnego paradoksu – internet daje każdemu możliwość pokazania swojej twórczości całemu światu, ale jednocześnie sprawia, że wszystko tonie w nieskończonym morzu dostępnych treści. Dlatego konieczna jest pomoc z zewnątrz, najlepiej w postaci specjalistów potrafiących wyłapać w nim prawdziwe perełki. W takim momencie należy na chwilę opuścić wirtualną przestrzeń i powrócić do rzeczywistości w formie dobrych, sprawdzonych przeglądów muzycznych.

Daj się usłyszeć

Trójmiejska scena muzyczna może pochwalić się już solidną tradycją związaną z przeglądami mającymi na celu pomoc w promocji młodym, dobrze zapowiadającym się zespołom, którym najbardziej brakuje medialnego rozgłosu. Wystarczy choćby wspomnieć o takich wydarzeniach, jak “Metropolia jest okey”, koncerty na żywo w Radio Gdańsk, Fląder Festiwal, czy przegląd w trakcie gdyńskich Cudów Wianków. Są to imprezy rozpromowane medialnie, za którymi stoją znane nazwiska, ale najważniejsze jest w nich to, że przyciągają tłumy poszukiwaczy nowych dźwięków z całego Pomorza. Niedługo do tego szlachetnego grona dołączy kolejna inicjatywa, planowany na jesień przegląd muzyczny “from The SHADOW”, którego organizatorem jest ekipa Radia Wihajster.

d z i e ń • d o b r y 🎙P O S Z U K U J E M Y zespołów muzycznych, które wierzą w swoją moc [ 🖤🤘 ]. Na przełomie…

Opublikowany przez Radio Wihajster Poniedziałek, 30 lipca 2018

Jak sama nazwa wskazuje, wydarzenie ma na celu umożliwienie wyjścia z cienia i pokazania się szerszej publice, wśród której znajdą się także profesjonalni muzycy oraz specjaliści z branży fonograficznej. Nieważny jest grany gatunek, staż czy miejsce pochodzenia zespołu, organizatorzy zapewniają, że najważniejsza jest dla nich energia i wiara we własne możliwości. Nie chcą także, aby był to kolejny muzyczny konkurs zakończony „uściskiem dłoni prezesa”, po którym artyści nie odczują wyraźnej zmiany w swojej karierze. Tym razem na najbardziej wyróżniających się wykonawców czekają dwa prezenty: profesjonalne nagranie demo w Selekta Studio oraz nakręcenie teledysku (z pomocą w stworzeniu scenariusza) we współpracy ze Studiem Panika.

fot. Studio Panika

Nie bez powodu na miejsce wydarzenia wybraliśmy Studio Panika. Poszukiwaliśmy miejsca oryginalnego, z rozbudowaną strukturą. Z garderobami dla muzyków, z miejscem chillu, w tym przypadku salą kinową, z dostępnością miejsca, w którym będzie można się integrować. Muzycy z publicznością, prowadzić rozmowy, dyskutować do późnej nocy. Panika to przestrzenna hala oraz zaplecze gastronomiczne tworzone z naszymi partnerami. To poza tym najnowocześniejsze studio filmowe w tej części Polski. Zajmiemy się oczywiście dokumentacją tego wydarzenia – mówi Michał Jasiewicz red. naczelny Radia Wihajster i dyrektor kreatywny Studia Panika.  – Jako, że nasze chęci tworzenia ciekawych i pożytecznych przedsięwzięć są identyczne, Radio Wihajster i Studio Panika zostali partnerami przy tworzeniu wydarzeń kulturalnych. Owoce tej współpracy będziecie mieli okazję poznać już wkrótce.

– Szczerze zachęcam do zaprezentowania się na scenie Radia Wihajster w Studio Panika. To doskonała okazja do spędzenia czasu z innymi muzykami, publicznością oraz do wymiany poglądów itp. Atmosfera będzie fantastyczna. Nie możemy się doczekać – opowiada Michał Jasiewicz

fot. Studio Panika

Wszystko, co trzeba wiedzieć o konkursie

Za wyłonienie zwycięzcy odpowiedzialne będzie jury w składzie:

RADIO WIHAJSTER

Agnieszka Rassalska,

Ola Jakóbiak,

Oliwia Kulikiewicz,

Krzysztof Mikołaj Sadowski,

Krzysztof Daczyński,

Radek Samulak,

Michał J. Coppola,

SELEKTASTUDIO

Przemek Popławski,

Łukasz Jeleniewski (Lipali)

oraz przedstawiciele Studia Panika

Aby przystąpić się do przeglądu “From the SHADOW” należy wysłać maila zgłoszeniowego, w którym znajdzie się:

1) Próbka w postaci plików z muzyką zespołu.

2) Kilka zdań opisujących jego charakter

3) Numer telefonu do dalszego kontaktu

Adresy mailowe organizatorów:

ola.jakobiak@radiowihajster.pl, m.jasiewicz@studiopanika.pl

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 sierpnia.

IgiMag jest patronem medialnym imprezy. I wspiera Radio Wihajster.

fot. Studio Panika

***
Co sądzisz na ten temat? Piszcie: listy@igimag.pl
Za najlepsze listy przyznamy nagrody!

Kajetan Kusina
Kajetan Kusina
Rocznik 1989. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Nałogowo pochłania kulturę, opisują ją, a także tworzy. Prowadzi bloga kusinakulture.pl i pisze komiksową serię "Niesłychane Losy Ivana Kotowicza".
AUTOR

Polecamy

Komentarze

Zobacz też

Rosalie: “Ludzie nie przychodzą na twój koncert, żeby powiedzieć ci, że jesteś do dupy”

Jest nadzieja w naszym narodzie. Nadzieja na porządne r’n’b. Gatunek, w którym, mówiąc delikatnie, nie byliśmy najmocniejsi, wreszcie doczekał się znakomitej artystki, która wokalem spokojnie może się mierzyć z Beyonce. Rosalie jeszcze przed wydaniem debiutu słyszała, że ten rok będzie należał do niej. “Flashback” to płyta, której trzeba posłuchać!
Wojciech Przylipiak
Wojciech Przylipiak
28 stycznia 2018
CZYTAJ WIĘCEJ