Kamera, akcja… pies!

6 minut czytania
404
0
Agnieszka Górecka
Agnieszka Górecka
4 lutego 2019

Odsłuchaj

Voiced by Amazon Polly

Psy to idealni bohaterowie filmowych opowieści. Lojalne i kochające zwierzęta towarzyszą ludziom od wieków, a piękne historie z nimi w tle tworzą się każdego dnia. Część z nich wykorzystali scenarzyści filmowy przenosząc je na wielki i mały ekran.

My dog Skip/ Mój przyjaciel, Skip (2000)

To oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o Jack Russel Terrierze odmieniającym życie 9-letniego chłopca. Akcja rozgrywa się w 1942 roku w Yazoo City. W filmie występuje Diana Lane, Kevin Bacon i Frankie Muniz.

Old Yeller/ Żółte psisko (1957)

Typowy wyciskacz łez. Opowieść o miłości, odpowiedzialności i stracie. Film oparty jest na książce Freda Gipsona, a akcja rozgrywa się pod koniec XIX wieku w Teksasie.

Marley&Me/Marley i ja (2008)

Ekranizacja książki opowiadającej o wybrykach szczeniaka i dostającego psa. Finalnie stająca się historią o tym, ile psy potrafią dać ludziom i ich rodzinom.

Iron Will/ Żelazna wola (1994)

Film przygodowy o człowieku wkraczającym w świat psich zaprzęgów. Główny bohater chce uratować farmę, ale by to zrobić on i jego psy muszą zmierzyć się z wieloma przeciwnościami.

Lassie Come Home/Lassie wróć (1943)

Lassie to chyba najpopularniejszy psi bohater filmowy. Jest odważnym i lojanym psem pomagający swoim ludzkim przyjaciołom. W filmie z 1943 roku wystąpiła młoda Elizabeth Taylor, a tytułowa suczka grana była przez samca ze względu na jego naprawdę piękną okrywę włosową.

The Wizard of Oz/Czarnoksiężnik z Krainy Oz (1939)

W opowieści występuje pies Dorotki o imieniu Toto. W filmie z 1939 roku wystąpiła Judy Garladn i pies, który naprawdę miał na imię Terry. Psi bohater zagrał w około 13 filmach, a za występ w Czarnoksiężniku z Krainy Oz otrzymał gażę podobną lub wyższą niż niektórzy aktorzy.

Saving Shiloh/Psie łzy (1996)

Film oparty na powieści dla dzieci. Chłopiec odkrywa, iż obecny właściciel znęca się nad psem i postanawia go uratować. Wzruszający obraz poświęcenia i odwagi dziecka chcącego zarobić na wykupienie Shiloh.

The Sandlot/Amatorzy sportu (1993)

Ogromny pies mieszkający na złomowisku w pobliżu boiska jest postrachem okolicznych dzieci. Pewnego dnia odkrywają jednak, że pies jest bardzo przyjacielski, a jedyną jego wadą jest nadmierne ślinienie.

Zapraszamy przed ekrany razem z waszymi czworonogami.

Agnieszka Górecka
Agnieszka Górecka
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wielbicielka psów ras myśliwskich (i nie tylko), pasjonatka jeździectwa i kreatywna, aktywna mama.
AUTOR

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *