Slam – to są twoje trzy minuty

6 minut czytania
268
0
IgiVideo
IgiVideo
12 maja 2019

Odsłuchaj

Po co jest slam?
– Większość ludzi ma coś do powiedzenia. To niezbyt popularna i niespecjalnie podtrzymywana przez szkołę myśl – mówi Rudka Zydel, jedna z najbardziej znanych polskich poetek slamowych.

Na początku szło tak sobie. Później wygrała Ogólnopolskie Mistrzostwa Slamu Poetyckiego. Pojechała na mistrzostwa Europy do Brukseli, gdzie doszła do finału. W zeszłym roku wydała pierwszą polską płytę slamową pt. „Łoskot”. Dziś prowadzi warsztaty slamowe dla poetów i licealistów.

Czym jest slam? To poetycki turniej, pojedynek poetów. Każdy uczestnik ma tylko 3 minuty. Przedstawia swój własny tekst. Bez muzyki i rekwizytów. Zwycięzcę wyłania publiczność w drodze głosowania. Nie ma jury. Jest żywe słowo i emocje odbiorców.

Więcej o slamie czytajcie w tekście Pauliny Witek-Młynarskiej.

IgiVideo
IgiVideo
Każda historia może być ciekawa, każdy temat atrakcyjny wizualnie, każdy człowiek interesujący. Dla nas istotny jest tylko jeden wspólny mianownik – wszystko, co robimy, ma być ładne i inspirujące. Współpracujemy z doświadczonym twórcami – i to widać. Wierzymy w dobre treści. Ładnie podane, bez zbędnych dodatków, takie które wywołują emocje i którymi chcesz się podzielić.
AUTOR

Polecamy

[FM_form id="1"]
Skup antyków Warszawa