7 pomysłów na zimowe wieczory, dla tych co nie lubią zimy

5 minut czytania
526
0
Olga Vitoš
Olga Vitoš
28 stycznia 2020

Zima trwa w pełni. Co prawda średnio jest ją widać, bo za oknem ciągle plusowe temperatury, śniegu ani widu, ani słychu, a smog dusi nas w większości polskich miast. Jednak nadal mamy zimę. Zmarzlacy nie lubią takiej pogody, a ja właśnie do takiej grupy ludzi należę.

Cóż więc robić zimą, gdy nic robić się nie chce?

Książki

Niezawodny sposób na… chyba na wszystko. Jeśli lubisz czytać, na zimę zaopatrz się w stosik ciekawych książek. Może jakaś przygodowa? Fantasy? Historyczna? U mnie w stosiku najwięcej jest książek o tematyce porodowej, ale to już takie zboczenie zawodowe chyba jest. Zima to najlepszy czas na czytanie książek, bo długie wieczory na to pozwalają. Można się zaszyć pod kocykiem i czytać aż do rana.

A co jeśli masz dzieci i nie pozwalają Ci czytać swoich książek? Zawsze jest cała masa dobrej literatury dziecięcej, która nawet dorosłemu się tak łatwo nie znudzi. U nas króluje nieśmiertelny Kubuś Puchatek, Mikołajek i Tomek. Mogę je czytać godzinami, mimo że każdą historyjkę znam już na pamięć.

Planszówki

Nie znosiłam planszówek, dopóki sama nie zaczęłam w nie grać. Zaczęło się od Carcassonne i długiej węgierskiej zimy z wielkim brzuchem (byłam akurat w ciąży). Nie mając z mężem za wiele do roboty, graliśmy każdego wieczoru. Potem urodziły się nam dzieci i teraz gramy razem z nimi. Przy grze w kości chłopcy nauczyli się liczyć. Po „Get Packing” geometria to mały pikuś, a dzięki serii „Było sobie życie” wiedzą, że płuca mają płaty… Przyjemność i edukacja w jednym.

Długie kąpiele

Zimowe wieczory zdecydowanie sprzyjają długim i gorącym kąpielom z dodatkiem różnych olejków. W zależności od tego jakich olejków użyjesz, możesz też uzyskać efekt terapeutyczny w postaci lepszej skóry, zwiększonej odporności czy odetkanego nosa w przypadku kolejnej infekcji wirusowej.

Porządki w szafie

Jeśli bardzo, ale to bardzo Ci się nudzi podczas zimowych wieczorów, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić porządki w swojej szafie. Moim ulubionym sposobem jest wyrzucenie z szafy wszystkiego na łóżko, potem posegregowanie według części garderoby. Teraz trzeba krytycznym okiem przyjrzeć się wszystkiemu i zastanowić się, czy faktycznie wszystko potrzebujesz i wszystko do siebie pasuje. Ostatnim etapem jest poukładanie wszystkiego w szafie według części garderoby i kolorystyki, a wszystko co zostało, ładujemy do worów i się ich pozbywamy.

Zakupy

Jedyna pora roku, gdy lubię chodzić na zakupy to zima, a dokładnie styczeń i luty. Wtedy po pierwsze nie jest mi żal czasu spędzonego w galerii, a po drugie są przeceny. Zawsze przed zakupami robię sobie listę rzeczy, które faktycznie potrzebuję i staram się jej trzymać. Oczywiście czasami robię małe odstępstwa.

Seriale

Świat bez seriali chyba nie byłby już taki sam, aczkolwiek może trochę mniej czasu marnowalibyśmy na głupoty. Obecnie jest tyle dostępnych seriali, że życia by człowiekowi nie starczyło, aby je wszystkie zobaczyć. Za to różnorodność jest tak duża, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Domowy chleb

Wprost uwielbiam domowy chleb. Zimą smakuje chyba najlepiej. Być może to za sprawą faktu, że przy jego pieczeniu niesamowicie pachnie w całym mieszkaniu. Latem nie da się uzyskać takiego efektu, bo najczęściej mamy pootwierane wszystkie okna. Dodatkowym atutem pieczenia chleba w domu jest możliwość pożarcia pysznej i jeszcze ciepłej piętki z masłem. Palce lizać!

Zimowe wieczory nie muszą być nudne. Jest mnóstwo rzeczy do robienia. Dzięki temu może czas do wiosny minie nam szybciej. Ja już bym się chciała wygrzewać przy wiosennym słonku. A Wy?

Olga Vitoš
Olga Vitoš
Doula, prezeska Fundacji Kocham Zapinam i autorka bloga Turkusowa Kropka. Od kilku lat związana z pisaniem i malowaniem. Walczy o przestrzeganie praw kobiet przy porodach w swoim małym regionie. Współtworzy ogólnopolską akcję #MaluchyNaBrzuchy.

W wolnych chwilach ilustruje książki dla dzieci. Kocha góry i najchętniej zamieszkałaby w małej chatce w jakiejś urokliwej górskiej dolinie i każdego ranka piła kawę podziwiając górski krajobraz. Nie potrafi żyć bez książek, kawy i swojej rodziny, chociaż przyznaje, że doba jest zdecydowanie za krótka, aby robić wszystko co się lubi.
AUTOR

Polecamy

[FM_form id="1"]
Skup antyków Warszawa