O nas

O nas

Głównym celem, jaki postawiliśmy przed sobą, jest publikowanie interesujących, autorskich tekstów, nad którymi czytelnik będzie mógł spędzić miłe chwile. Chcemy tworzyć taki serwis, jaki sami lubimy czytać. 

Trzon zespołu stanowią autorki skupione wokół zamkniętego w 2016 roku serwisu foch.pl, wsparte grupą energicznych i entuzjastycznych twórców, blogerów, pasjonatów różnych dziedzin. Do składu dołączyli również dziennikarze Bartek Czartoryski, Jakub Demiańczuk i Wojciech Przylipiak którzy dają IgiMagowi silne wsparcie na polu szeroko rozumianej popkultury. Rysunkami i poczuciem humoru dzieli się z nami Marek Skwarski.

Tematyka, jaką poruszamy w IgiMagu, obejmuje kulturę, sztukę, podróże, kulinaria, lifestyle, technologię i motoryzację. W części magazynowej publikujemy wywiady z ciekawymi ludźmi, dłuższe teksty dotyczące interesujących i niewyeksploatowanych tematów oraz blok poświęcony nauce w ujęciu popularnym.

Chcemy być miejscem dla aktywnej społeczności, która będzie nie tylko odbiorcą materiałów zamieszczanych u nas, ale też ich recenzentem i współtwórcą. 

Nie chcemy być kolejnym portalem informacyjnym. Mamy ich w Polsce dużo i nie czujemy potrzeby wyręczania ich w pracy. Nie oznacza to oczywiście, że zamykamy się na aktualne wydarzenia. Obserwujemy je i komentujemy. Wolimy jednak pisać o tym, że naukowcy dokonali kolejnego przełomu w terapii raka, niż informować o przepychankach na scenie politycznej. To zdecydowanie nie nasza bajka.

Redaktorzy naczelni – Agata Połajewska i Kasia Nowakowska.